Laseroterapia na twarz

Laseroterapia na twarz. Jeśli zmarszczki, przebarwienia, rozstępy, znamiona czy blizny spędzają nam sen z powiek, martwimy się bez powodu. Warto dać sobie szansę i skorzystać z możliwości, jakie daje nam laseroterapia na twarz. Laserowe usuwanie blizn, znamion, czy też przebarwień nie musi stanowić nierównej walki z mocniejszym przeciwnikiem. Czas można zawsze cofnąć. Wzmocnienie światła dzięki wymuszonej emisji promieniowania – to nazwa naukowa naszego sprzymierzeńca, czyli lasera. Wiązka laserowa zwiększa ukrwienie w skórze, poprawia jej strukturę oraz uelastycznia dzięki pobudzeniu syntezy kolagenu – to przynosi sporo możliwości.

Laserowe usuwanie zmarszczek – sposób na zatrzymanie czasu 

Zatrzymanie czasu jest marzeniem wielu pań oraz znacznej ilości panów. Oferta, którą mają dla nich salony kosmetyczne, jest bardzo obszerna. Jak w walce ze zmarszczkami może się sprawdzić laser? Poprawia on gęstość skóry, zwiększa napięcie i ją wygładza. Zatem to świetny sposób na pozbycie się zmarszczek. 

Pierwszym z etapów na drodze do odmłodzenia skóry będzie laserowy peeling frakcyjny wykorzystywany celem przygotowania skóry do kolejnych zabiegów. Rezultaty pojedynczego zabiegu można porównać do efektu z ośmiu mikrodermabrazji. Można go przeprowadzić w delikatnym trybie albo w średnim.

Zmarszczki zaczynają się pojawiać najszybciej na najbardziej ruchomych częściach naszej twarzy. Są to tak zwane usta palacza, lwia bruzda, kurze łapki, czy też zmarszczki marionetki albo inaczej zmarszczki: posłoneczne, senne, grawitacyjne i mimiczne. Wszystkie niestety wcześniej, czy później się pojawią. W każdym przypadku walczyć może z nimi laser, który radzi sobie świetnie ze zmarszczkami wokół ust i oczu. 

Proces starzenia się można skutecznie opóźniać dzięki fotoodmładzaniu T3. Jedną spośród nowości w salonach kosmetycznych, jest resurfacing, czyli bardzo głęboki laserowy peeling, sprawdzający się idealnie w przypadku wyraźnych zmarszczek. Natomiast tak zwany remodeling laserowy – korzystający z dwóch wiązek laserowych – to gwarantowane radykalne odmładzanie. Zabieg ten można przeprowadzić metodą Twinlight. W sytuacji, kiedy zmiany są bardziej zaawansowane, może nam zostać zaproponowane frakcjonowanie 3D, czyli bardzo głęboki lifting naszej skóry albo frakcjonowanie z rezultatem ablacji Smooth, którego efekt stanowi silnie ujędrnianie. Zabiegi te można przeprowadzić na plecach, dekolcie, szyi, twarzy, jak i łączyć ze sobą miejsca ich wykonywania.

Leczenie trądziku oraz usuwanie blizn potrądzikowych przy użyciu lasera 

Jest to skuteczna alternatywa dla kuracji w tradycyjnym wydaniu. Wiązka laserowa dostaje się do głębokich warstw skóry, gdzie likwiduje różnego pochodzenia stany zapalne i zapobiega powstawaniu zupełnie nowych. Ma działanie bakteriobójcze oraz zapobiega nadmiernemu wydzielaniu się sebum. Leczenie trądziku z użyciem lasera przeprowadzane jest w bardzo atrakcyjnych cenach.

Po skończonej terapii przeciwtrądzikowej warto będzie spróbować zmierzyć się z bliznami. Skuteczne usuwanie laserowe potrądzikowych blizn gwarantuje użycie jednego spośród najlepszych laserów, które są w ogóle dostępne na naszym rynku. Opiera się to na wymodelowaniu naskórka oraz wyrównywaniu do poziomu zdrowej skóry na twarzy czy plecach. Taki zabieg jest bezbolesny, niemniej jednak z uwagi na poziom ingerencji w tkankę, gojenie może potrwać do 7 dni. 

Laser, a inne problemy z bliznami

Jeżeli dokuczają nam szpecące, świeże blizny – po wypadku, operacji, laser jest również w stanie sobie z nimi poradzić. Taka nowość w zakresie medycyny estetycznej dostępna jest w salonach kosmetycznych w wypadku niedawnych blizn, jak i ciężko gojących się ran. Takie rozwiązanie jest godne polecenia, dla wszystkich tych, którzy pragną poczuć się znakomicie we własnej skórze.

Zamykanie naczynek za pomocą lasera

Dostrzegalne naczynka krwionośne, nazywane powszechnie pajączkami, są prawdziwą zmorą osób, które mają cerę naczynkową. Jednocześnie jest ona także nierzadko wrażliwa, co zmniejsza tolerancję na kosmetyki i utrudnia pielęgnację na co dzień. Dostrzegalne na skórze naczynka bardzo często występują jednocześnie z rumieniem, tendencją do zaczerwienienia czy podrażnień skóry na twarzy. Celem rozjaśnienia skóry oraz pozbycia się niechcianych naczynek krwionośnych na twarzy zwykle stosuje się diodowy laser. Jak potwierdzają specjaliści, niewielkie pajączki w małych ilościach można usunąć już podczas jednego zabiegu.

Laseroterapia twarzy – bezpieczna, skuteczna i łagodna

Dlatego poleca się ją również osobom z wrażliwą skórą. Istnieją jednakże okoliczności, które będą bezwzględnie wykluczały przeprowadzenie laserowego zabiegu na twarzy: wszczepiony rozrusznik serca, zaburzenia krzepnięcia, epilepsja, nowotwór, cukrzyca czy ciąża.

Z takich zabiegów nie mogą też skorzystać osoby, które zażywają określone leki – między innymi ziołowe przyrządzane na bazie nagietka i dziurawca, aspiryna i inne zawierające w składzie furaginę czy salicylany. Dyskwalifikująca jest także opalona skóra, zatem warto miesiąc wcześniej zrezygnować z chodzenia do solarium.